ZPĚT

REPORTÁŽ

HIT 140

8.12.2017 9:00

Poslední závod seriálu HIT 2017/2018 v tomto roce se rychle blíží. Dráha leží vzorně připravená již od pátečního večera a první závodníci stihli svá tréninková kola ještě před půlnocí.

Účast se dnes zastavila na čísle 60. Nutno podotknout, že se ve stejný termín jede i závod série XRS na Slovensku a také Open Challenge v Praze. Nejvíce nás tradičně těší Stock se sedmadvacíti přihlášenými. Na soupisce pilotů kategorie Modified se objevilo 11 jmen. Formule, LeMans a Truck pak nabídnou souboj osmi respektive sedmi jezdců.

Ranní trenink probíhal necelé tři hodiny. Zakončily jej dvě jízdy kategorie Modified následovala tradiční rozprava. Petr Novotný si vzal slovo, popříl závodníkům hodně štěstí do závodu a odstartoval tak závodní den.

Formule: Lukáš Hoch nedal nikomu šanci v tomto závodě. Vždy si v poklidu pohlídal TQ pozici a dojel do cíle na první příčce. To Ladislav Holásek měl situaci podstatně složitější. Druhou pozici uhájil s náskokem jednoho bodu před Pavlem Červenkou a Liborem Holubem. Tato rychvaldská trojice bojovala velmi srdnatě a byla radost se na ně dívat.

LeMans: Roman Krejčí, ač nevyhrál úplně všechny jízdy, zvítězil i tentokrát a opět potvrdil svou neklesající výkonnostní křivku. Jiří Vaněk byl právě tím, který dokázal vzít Romanu Krejčímu neporazitelnost a v druhé finálové jízdě se radoval z vítězství. Vývoj ve třetí jízdě však již nedokázal přiklonit na svou stranu a musel se nakonec spokojit s druhou příčkou. Libor Holub hájící čest severní Moravy doplnil nejlepší trojici. Ivo Kavánek se naopak nepropracoval výše než na pozici čtvrtou a pátý dojel Michal Andrlík.

Truck: Radko Černohous junior dokázal pokaždé ujet startovnímu poli, plném krásných maketových karoserií, a bez potíží dovezl svůj jasně zelený speciál ke kýženému vítězství. O druhé místo se strhl lítý boj mezi Danielem Honsem, Honzou Kupským a Jurou Hrabcem. Ikdyž se dravé mládí dere rychle vpřed, Jura udržel nervy na uzdě a nakonec to byl právě on - nejzkušenější z borců, kdo se radoval. Dan se stejným počtem bodů dosáhl na poslední pódiové umístění, zatímco Honza Kupský figuroval až na čtvrtém místě.

Stock: Nejnabitější kategorie měla nabídnout souboj Martin a Karla Kratochvílů s domácím Ludvou Kurečkou. Martin však přijel na závody indisponován nedostatkem spánku a hladinkou v krvi. Ludvovi se tentokrát příliš nedařilo a všechna tato zmíněná fakta hrála do karet Karlu Kratochvílovi. Ten se postavil na TQ pozici dokonce v obou kategoriích a výhodu proměnil ve vítěztví v pomalejší 4WD kategorii. Jeho syn Martin po vlažné kvalifikaci vložil všechny své síly do finálových jízd a vyplatilo se. Druhé místo bylo patřičnou odměnou. Ludvík Kurečka se musel spokojit až se třetí pozicí. Solidní výkon podala Markéta Vítámvásová na čtvrté příčce a překvapil i celkově pátý Petr Rovný.

Modified: Jak již jsme avizovali, Karel Kratochvíl získal TQ v obou kategoriích, do kterých nastoupil. Dráha rychlejšího rázu mu sedla výtečně a připomněl mladším konkurentům, že s ním ještě dlouho budou muset počítat. Druhý na startu figuroval Kuba Šimurda a v patách mu stál Láďa Lebánek. V první finálové jízdě došlo ke krátkému souboji mezi Kubou a Karlem, po kterém se Kuba čistě protáhl na první příčku. O pár kol později se totéž povedlo Láďovi. Následovala stíhací jízda a pěkný souboj s Kubou. Oba vedoucí jezdci si po třech minutách přehřáli pneumatiky a zdálo se, že o pořadí nakonec rozhodne spíš neočekávaný záchvěv vozu než předjížděcí manévr. Záchvěvů bylo více na obou stranách, ale pořadí nakonec zůstalo nezměněno. Ve druhé jízdě Karel poodjel a Kuba měl co dělat, aby jej stáhl. Po minutě a půl mu však již dýchal na záda a čekal na skulinku. Ta se objevil nedlouho poté, což znamenalo výměnu pozic na prvnách dvou příčkách. Kuba nakonec zvítězil i celkově. Karel si v poslední jízdě upevnil svou druhou příčku a Láďa Lebánek nakonec dojel třetí. Michal Vítámvás na čtvrtém místě může být se svým jízdním projevem také spokojený. Nejlepší pětici pak doplnil Martin Bábovský st.

GALERIE & FACEBOOK

DALŠÍ REPORTÁŽE

MASTERS.CZ