ZPĚT

REPORTÁŽ

HIT 150

18.11.2018 14:00

Jubilejní HIT s pořadovým číslem 150 přišel na řadu příhodně s dalším, méně významným, datem 17.11. Ačkoliv pro nás je samozřejmě HIT víc než nějaká revoluce, sluší se připomenout, že „ta“ revoluce byla sametová a nadobro nás zbavila komunistického režimu.

Teď už zpět k našemu seriálu. Druhý podnik letošní sezony na startovní listině přivítal rovných devadesát závodníků. Svůj podíl na tomto má faktu má i spojení s podnikem Le Mans serie Romana Krejčího. Hala opět praskala ve švech a koberec sténal pod náporem pneumatik různých kategorií.

Ani tentokrát si HIT nenechali ujít piloti ze Slovenska nebo z Čech. Laťka regionálního závodu je dávno překonána a na trati jsou k vidění zajímavé souboje napříč všemi kategoriemi.

Formule: Lukáš Hoch se opět zaskvěl bezchybnou jízdou a odnesl si další z řady vítězství na HITu. Zatímco Lukáše už na HITu z formulí všichni znají, Filip Rajdus se v nich představil nejspíš poprvé. Alespoň co se holešovského koberce týče. A … premiéra se vydařila. Druhé místo se ztrátou pět vteřin na Lukáše v obou počítaných finálových jízdách. To není špatné skóre. Ladislav Holásek na třetí příčce již zajížděl o kolo méně než vítěz. Ivo Gombík po problémech s elektronikou nakonec vybojoval aspoň čtvrtou příčku, a Dušan Bayer dojel pátý.

FreeStock: : Pokud jste někdy byli na seriálu ETS, jistě Vás zaujaly dvě věci. Tou první byla banda mimozemšťanů, kteří v něčem, čemu se říká A finále, nahánějí desetinky a jejich nárazníky a přítlačná křídla dělí imaginární tenisový míček… občas i pingpongový. Po těchto jízdách následuje další hřeb závodu. Nejnižší finále naplněná lidmi, kteří si přišli závod užít a vůbec je netrápí, že jejich ideální stopa na rovince kopíruje trajektorii plazící se zmije. Přesně tohle nabízí FreeStock. Věřte, že si diváckou kulisu zaslouží. Souboj o vítězství mezi Tomášem Lysákem a Radkem Šimurdou byl úžasný. Oba dokázali, že půlkolový náskok toho druhého vlastně nic neznamená a taky že předjetí vůbec nemusí být vědomé. Tak či tak, Tomáš v napínavém finiši urval vítězství a Radek si musel vystačit s druhou příčkou. Třetí skončil Honza Matyáš před Vendou Wirth a Martinem Ondruškem.

LeMans: Nejrychlejší placky nepřinesly takové drama jako minule. Roman Krejčí nepřekonával nikoho, kdo by na startu stál před ním. Ale pořád se jednalo o zajímavý závod. V prvních pár kolech Romanovi sekundoval druhý Filip Rajdus. Možná se za pár závodů dočkáme i jejich vzájemného souboje. Daniel Urban na třetí příčce ztrácel. Možná se ztrácel i doslova. Pět kol od nejbližšího jezdce před ním a sedm kol od Libora Holuba, který skončil v pořadí čtvrtý. Pětku nejlepších uzavřel Martin Krejčí.

Truck: Radko Černohous junior dominoval svalnatým truckům a nikomu nedal šanci jej o vítězství připravit. Dan Hons bojoval s Milanem Peškou o druhou příčku. Milan si ji obhájil v prvním finále. V těch následujících se mu však přestalo dařit a Dan se mohl radovat. Třetí dojel Ivo Kavánek a na Milana zbyla až čtvrtá pozice.

Stock: Podle očekávání se v nejpočetnější kategorii blýskl Oliver Havránek. Ačkoliv byly kvalifikace těsné, na jejich konci figuroval na TQ pozici a první příčku si udržel i ve finálových jízdách. Na druhé místo se posunul Karel Kratochvíl, když za sebou udržel svého syna Martina. Radko Černohous junior si vybojoval čtvrtou příčku. Na Kratochvíly trochu ztrácel. Zato hodně hezky jela Markéta Vítámvásová na místě pátém.

Modified: Nejrychlejší 4WD kategorie nabídla spanilou jízdu Olivera Havránka, který, stejně jako ve stocku, triumfoval. Nejtěsnější souboj bohužel proběhl až ve třetím finále, kdy se Kuba Šimurda z druhé příčky nevyřadil vlastní chybou, ale naopak dohnal Olivera a po zbytek jízdy za ním zametal. V předcházejících dvou finálových jízdách to však byl Karel Kratochvíl, kdo dojel Oliverovi nejblíž, což znamenalo celkové druhé místo pro něj. Na Kubu zbyla třetí příčka. Martin Kratochvíl se posunul na příčku čtvrtou a Michal Vítámvás skončil pátý.

GALERIE & FACEBOOK

DALŠÍ REPORTÁŽE

MASTERS.CZ